На цей час через всесвітню пандемію значно страждає й український бізнес.

Зменшуються обсяги поставок, не так вправно йдуть продажі, та й купівельна спроможність населення суттєво знизилася. Всі ці фактори природно привертають увагу підприємців, які бажають уникнути стагнації до нового ринку, а саме до державних закупівель.

Що таке система державних закупівель

Інноваційне нововведення електронної системи державних закупівель «Прозоро» революційним чином змінило стан справ в цій галузі. По суті вона становить єдину центральну базу даних, що зберігаються на системі серверів. База має офіційний веб портал. Для технічного обслуговування серверів та виконання маркетингових і консультаційних функцій було спеціально створено державне підприємство «Прозоро».

До речі, українська «Прозоро» отримала широке визнання у міжнародній спільноті та має безліч нагород, оскільки надає для:

  • громадськості – можливості проявити пильність і активну позицію через викриття шахрайських або корупційних схем, оскільки всі дані відкриті на офіційному порталі;

  • держави – шлях суттєво економити бюджетні кошти;

  • підприємців – шанс збільшити обороти.

До введення «Прозоро» потреби держави забезпечували майже 50 000 підприємств, після – понад 200 000. Кількість постачальників тільки збільшується.

Робота системи

Власне система створена таким чином, що безпосередня реєстрація в ній ні державним підприємствам (замовникам), ні підприємцям (постачальникам) неможлива. Потрібно пройти реєстрацію на одному з комерційних торгових майданчиків.

Сам процес торгів відбувається схоже на аукціон, тільки торги йдуть на зменшення вартості послуг або товарів. Проходять торги у такі етапи:

  • на майданчику, на якому зареєстрований, замовник виставляє свій тендер (скажімо, на tender.uub.com.ua);

  • з майданчика тендер дістається центральної бази даних, а звідти потрапляє на всі діючі майданчики;

  • учасники, що зареєструвалися, роблять свої тендерні пропозиції;

  • перемагає ставка найменшої вартості.

Отже, вибір майданчика – це найголовніший чинник майбутнього успіху. Варто обмірковано підходити до місця реєстрації, попередньо вивчити репутацію, відгуки, досвід майданчика. Українська універсальна біржа, започаткована ще у 1997, десятиліттями успішної діяльності підтверджує свою репутацію, то ж чи не найкращим вибором буде реєстрація саме на tender.uub.com.ua, що, безсумнівно, стане запорукою комерційного успіху.

Переваги «Прозоро»

Система державних закупівель з відкритим доступом для більшості українських підприємців є новою, мало вивченою сферою діяльності. То ж варто спробувати, особливо в умовах, коли, можливо, трохи менша, ніж в приватній співпраці, але гарантована маржа є безумовною перевагою. В скрутні карантинні часи стабільність цінується як ніколи. 

Тим більше, що система «Прозоро» має чудовий бонус, а саме: опцію для зворотного зв’язку для уточнення у замовника питань щодо умов тендеру.

Copyright © 2021 Репродукции картин известных художников. Все права защищены.